KOLEJEN SERUM NE İŞE YARAR?

by Alize
BİR SAATTE SİVİLCE YOK EDİN!

SİVİLCE NEDİR, NASIL OLUŞUR?Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz ‘Kolejen’ kelimesi, aslında yunanca kökenli olup yapıştırıcı anlamına gelen ‘kolla’ kelimesinden türemiştir. İnsan vücudunda en çok bulunan ve bağ dokusu hücreleri tarafından üretilen bu protein türü özellikle kemik ve kıkırdakların sağlamlığını korumakta ve cildin daha esnek ve genç durmasına sebep olmaktadır.

KOLEJEN NEDEN EKSİLİR? CİLDE ETKİSİ NEDİR?

İnsan vücudundaki kolajenin eksilmesine ne sebep olur?
Yaş ilerledikçe insan vücudundaki kolajen seviyesi biyolojik metabolizmaya bağlı olarak azalmaya başlar ve kaslar, kemikler ve özellikle ciltte etkisini kaybettiği için yaşlılık belirtileri de ortaya çıkmaktadır. İnsan vücudunun yapı taşlarından olan kolajen eksildiğinde, ciltte sarkmalar, kuruma, matlaşma ve kırışıklıklar da artmaya başlar.
Yaş ilerledikçe insan vücudundaki kalitesi ve üretimi azalan kolajen, çevresel faktörlerin de etkisiyle bu eksikliği daha hızlı göstermeye başlar.
Hava kirliliği, aşırı stres, alkol ve sigara tüketimi, hareketsizlik, vücuttaki kolajenin eksilmesini hızlandıran unsurlardır.
Son yıllarda insan vücudundaki bu eksikliği gidermek adına üretilen kolajen serumlar bir nevi kurtarıcı etki yaratıyor diyebiliriz. Peki; Kolajen serum cilde faydalı mıdır? Kolajen serumun etkisi nedir? Kolajen serum ne işe yarar? C vitaminli kolajen serum nedir? C vitaminli kolajen serum ne için kullanılır? Bu yazımızda tüm bunlara açıklık getirelim.

KOLAJEN SERUM TAKVİYESİ NE İŞE YARAR?

Yaşlanma ve çevresel faktörlerin etkisiyle vücuttaki üretimi azalan kolajen maddesi takviye olarak alınabilir.
Günümüz koşullarında birçok olumsuz etkiyle karşı karşıyayız. Bu anlamda vücudun yapı taşlarından olan kolejenin azalmasının en belirgin etkilerinden biri de ciltte oluşan deformasyondur.
Erken yaşlarda ciltteki kırışıklıkların ve sarkmaların artması, özellikle kadınların en son başına gelmesini isteyeceği şeydir sanırım  Neyse ki, tüm bunlara maruz kalmamak için en azından takviye olarak alabileceğimiz kolajen serumlar mevcut.
Son yıllarda özellikle şampuan ve vücut losyonlarında kullanılmaya başlanan kolejen, aynı zamanda cilt için muazzam bir kurtarıcı etki diyebiliriz. İşte bu yüzden güvenilir kolajen serum takviyeleriyle cildi genç tutmak mümkün. Peki, Kolajen serum takviyesi nasıl alınır? Kolajen serumun takviyesindeki en etkili yöntem nedir?
KOLAJEN SERUM TAKVİYESİ NASIL KULLANILMALI?
Vücudumuz için bu kadar önemli bir proteini gıda takviyesi olarak da almak mevcut. Ancak cilt için özellikle kolajen serumlar daha etkili diyebiliriz.
Kolajen serum cilt ile temas ettiğinde daha hızla görünür sonuçlar elde etmem mümkün. Bunun yanı sıra vitamin takviyeli kolajen serumlar bu etkiyi daha da hızlı görünür hale getiriyor.,

KOLAJEN & C VİTAMİNLİ SERUM

Cildin en çok ihtiyaç duyduğu gereksinimlerinden biri de C vitaminidir. Yediğimiz besinlerden yeteri miktarda ve kaliteli C vitamini alamamaktayız maalesef. Bunun en büyük etkisini de cildimizdeki matlaşma, cansız görünüm, renk pigmentlerinin deformasyonu olarak gözlemleyebiliriz. Aynı zamanda ince çizgiler olarak da yokluğunu gösterir.
C vitamini cildin doğal yapı taşı olmakla birlikte bir diğer en önemli etken olan kolajen ile birleştiğinde tamamlayıcı bir etkiye sahip olmasıdır. Parlak, canlı ve pürüzsüz bir cilt için c vitaminli kolajen serum tercih edebilirsiniz. Piyasada satılan onca ürün arasında seçici olmakta fayda var. Kolajen serum ya da C vitaminli serum adı altında satılan birçok kozmetik ürünü bulunmaktadır. Özellikle sertifikaya sahip, şeffaf içerikler olan ürünleri tercih etmelisiniz. Licape Kolajen&C Vitaminli Serum bu anlamda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir ürün. İçeriğindeki özel kolajen ve C vitamini birleşiminin etkisiyle kullanmaya başladığınız ilk ayda ince çizgilerin kaybolduğunu görecek ve giderek gençleşen pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız.
Tüm bu görünümün ardında yatan en büyük etken de, Licape Kolajen & C Vitaminli Serum cildinizin gereksinimi olan yapı taşlarını kazandırarak sağlıklı hücrelere kavuşmasını sağlamaktır.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment