Evde Her Cilt Yapısına Göre Maske

by Alize
SİYAH NOKTA VE SİVİLCELER NASIL GEÇER?

Cilt bakımı deyince aklımıza ilk gelen bakım ürünlerinden biri de maskelerdir. Piyasada satılan cilt bakım maskeleri olduğu gibi mutfağınızdaki ürünlerle de cildinize bakım yapabilir, arzuladığınız görünüme sahip olabilirsiniz. Sizler için evde kolayca uygulayabileceğiniz maske tarifleri hazırladık. Ancak evde cilt bakım maskesi yapmak için cilt tipinizi iyi analiz etmeli hatta herhangi bir alerjik durumunuzun olup olmadığından emin olmalısınız.

Evde cilt bakım maskesi nasıl yapılır? Her cilt tipine göre maske tarifleri nelerdir? Cilt temizleyici doğal maske önerileri nedir? Siyah nokta giderici maske nasıl hazırlanır? Evde maske yaparken nelere dikkat edilmelidir? 

EVDE CİLT BAKIM MASKESİ NASIL YAPILIR?

Öncelikle evde cilt bakımı yapmak istiyorsanız cildinizin ihtiyacı olan durumu bilmeniz gerekiyor. Cilt temizleyici maskeler, siyah nokta giderici maskeler, nem maskeleri, vitamin desteği sağlayan ve renk tonunu düzenleyen maskeleri evde hazırlayabilirsiniz. Maske tariflerine geçmeden önce önemli bir detayı da verelim. Maskeyi cildinize uygularken birkaç püf noktasına dikkat etmeniz gerekiyor. 

İlk olarak maske uygulayacağınız kabın temiz olmasına özen gösterin. Mümkünse maskenizi elleriniz temiz olarak parmaklarınızla yüzünüze sürün. Eğer fırça ya da bir aparat kullanacaksanız bunun da mikrobik bir durum içermediğinden emin olun. 

Evde doğal maske yapılırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de cildinizin temiz olması, herhangi makyaj ya da kozmetik ürününün temasından arınmış olmasıdır.

Cilt bakım maskesi yapmak istiyorsanız mümkünse gece uyumadan önce yapın. Gündüz uygulanan maske sonrası güneş ışınlarına maruz kalmak, hassaslaşan cildinizde kötü sonuçlara yol açabilir.

CİLT TEMİZLEYİCİ MASKELER

Cilt temizleyici maskelerin en başında siyah nokta giderici maske tarifleri gelmektedir. Cildin kir ve yağdan arındırılarak gözeneklerin temizlenmesi, siyah noktaların oluşumunu da engelleyecektir. Eğer gözeneklerinizin tıkalı olduğunu hissediyorsanız, evde hazırlanabilen siyah nokta giderici maskeler ile de cildinizi temizleyebilirsiniz.

SİYAH NOKTA GİDERİCİ MASKE TARİFİ ÖNERİLERİ

KARBONAT VE LİMON MASKESİ

Temiz bir kap içerisine bir miktar karbonat ve limon ilave edin. Macun kıvamına getirdiğiniz karışımı siyah nokta bulunan bölgelere uygulayın. 3-4 dakika beklettiğiniz maskenizi bol soğuk suyla yıkayın. Maske sonrası cildinize mutlaka nemlendirici uygulayın. Bu maskeyi haftada bir iki kez yapabilirsiniz.

TÜRK KAHVESİ MASKESİ

Türk kahvesi lezzetiyle tercih edildiği kadar faydasıyla da bilinir. Pişirdiğiniz sade Türk kahvesinin telvesini yüzünüze maske olarak uygulayabilirsiniz. Bu maskenin hem gözenekleri ve siyah noktaları temizleme hem de cildi pürüzsüzleştirme etkisi vardır. Ortalama 15 dakika beklettiğiniz maskenizi nazik hareketlerle ovuşturarak peeling etkisi de yaratabilirsiniz.

YUMURTA AKI MASKESİ

Bir yumurta akını birkaç damla limon suyu ile karıştırıp siyah noktaların olduğu bölgelere uygulayın. Kuruduktan sonra maskeyi soyarak bol su ile durulayın. Cildiniz hem siyah noktalardan arınacak hem de ölü deriden temizlenecektir.

HER CİLT TİPİNE UYGUN MASKE NASIL YAPILIR?

Herkesin cilt yapısı farklıdır. Bu yüzden cilt tipinizi iyi analiz etmeniz ve uygun maskeyi uygulamanız gerekmektedir. Evde yapılan nem ve vitamin maskeleri hemen hemen her cilt tipine uygulanabilir. Sadece maske içeriğindeki ürünlere alerjinizin olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Temizleyici maskeler ise cildi aşırı kurutabildiğinden dikkatli uygulanmalıdır. 

Kozmetik sektöründe birçok formülle hazırlanan maske çeşitleri bulunmaktadır. Yağlı ciltler, karma ciltler, kuru ciltler ve hassas ciltler için ayrı üretilen maskeler bazen kafa karıştırıcı da olabilir. Bu konuda güvenle kullanabileceğiniz doğal içerikli ürün tavsiyesi almak istiyorsanız Licape Çay Ağacı Gece Maskesini tercih edebilirsiniz. Licape Çay Ağacı Gece Maskesi, içeriğindeki özel formül sayesinde her cilt tipine uygun olarak hazırlanmıştır. Özellikle siyah nokta giderici maske olarak da kullanabilirsiniz. Licape Çay Ağacı Gece Maskesi, cildin aynı anda temizlenmesini ve bakımını sağladığından birkaç farklı maske kullanmanıza gerek kalmadan tek seferde çözüm sunacaktır.

Detaylı bilgi için; https://www.licape.com.tr/

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment