En İyi Sivilce Kremi

Sivilce, ergen yaşta başlayıp yetişkinlikte de devam edebilmekte olan bir cilt sorunudur. Bazı bünyelerde sivilceler oldukça rahatsız edici olabildiğinden, bu yazıda cildiniz için en iyi sivilce kremini bulabilir ve tedavi görebilirsiniz.

sivilceleri önlemek

İsotrexin Sivilce Kremi: İsotrexin sivilce kremi tıbbi ve farmokolojik içerikli, normal reçete ile satılmakta olan bir ilaçtır. Uzmanların sıkça tavsiye ettiği bir sivilce kremi olan İsotrexin jel, enfekte olmuş veya enfekte olması muhtemel tüm akneleri tedavi edebilmektedir. Kremi kullanmadan önce uygulama yüzeyini iyice temizleyip kurulamalısınız. Temizlik işleminin ardından abartıya kaçmadan sivilceli bölgeye nüfuz edecek şekilde kremi yaymalısınız ve derinin kremi çekmesini beklemelisiniz. Kremi doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe günde 1 kez, mümkün mertebede geceleri uygulamalısınız.

Kremi uyguladığınız esnada ve uygulamadan yarım saat sonraya kadar yanma, birkaç saat sürmek kaydıyla kızarıklıklar görülebilir. Bunlar kremin içeriğinin etkileridir. Ancak cildinizde aşırı derecede bir yanma veya kızarıklık hissederseniz derhal bol su ile cildinizi yıkayıp doktora başvurmalısınız. Kremi kullananlar 3 ile 6 hafta içerisinde kremin etkisini tam anlamıyla gösterdiğini ve büyük bir verim aldıklarını söylemektedirler.

Klinik testlerde de İsotrexin çok hızlı etki eden bir ilaç olduğu gözlemlenmiştir. Kremin fazla yan etkisi olmamakla birlikte, olası yan etkileri arasında; uygulama bölgesinde dermatit, egzama ve cilt kuruluğu reaksiyonları, ciltte kızarıklık, ciltte soyulma ya da pullanma, ciltte yanma hissi, kaşıntı, kurdeşen sayılabilir.

Clindoxyl Sivilce Kremi: Uzmanlar tarafından sıkça tavsiye edilmekte olan Clindoxyl sivilce kremi, kıllara temas ettiğinde beyazlaşmaya yol açacaktır. Bu hususa erkekler tarafından kullanılırken dikkat edilmelidir. Krem düzenli kullanımda sivilcelerin tamamını yok eder. Kremi uygulamaya geçmeden önce cildinizi iyice yıkamalı ve kurutmalısınız. İşlemlerin ardından cildinize yetecek kadar kremi alıp sivilceli bölgeye etki edecek biçimde cildinize yaymalısınız ve derinizin kremi emmesini beklemelisiniz.

Krem, hekim tarafından aksi belirtilmediği müddetçe günde bir kez uygulanmalıdır.

Kremi uygulama esnasında veya uyguladıktan yarım saat sonraya kadar cildinizde yanma, birkaç saat süren kızarıklıklar oluşabilir, telaş yapmayın. Fakat aşırı yanma veya kızarıklık gibi bir durumla karşılaşırsanız cildinizi bol su ile yıkamalı ve bir doktora görünmelisiniz. Kremin çok fazla yan etkisi olmadığı zaten geniş kullanım kitleleri tarafından belli olsa da, olası yan etkiler arasında yanma, kızarma, pullanma, soyulma, dökülme, kuruluk ve döküntü sayılabilir.

Nadixa Sivilce Kremi: Nadixa sivilce kremi, bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonlarına karşı oldukça etkili bir antibiyotiktir. Bu sivilce kremi çoğunlukla genç yaşta görülen, kıl kökü civarında yaşayan bakterilerin varlığı ile oluşan iltihaplı kabarcıkların tedavisinde kullanılır. Nadixa kremi temizlediğiniz cildinize bir pamuk yardımı ile ince bir tabaka şeklinde yayın ve dairesel hareketlerle cildinize masaj yaparak kremin cildiniz tarafından emilmesini sağlayın. İlacın kullanımı sonrasında kızarıklık, tahriş gibi durumlar olduğu takdirde derhal ilaç kullanımını durdurmalı ve doktorunuza danışmalısınız.

Kremi doktorun belirttiği sıklık ve dozda kullanmalısınız, doktora danışmadan kullanılması sakıncalıdır.  Nadixa krem cildinizdeki bakterileri öldürür ve iltihaplı sivilceleri kurutur. Kıl kökü etrafında yuvarlanan bakteriler mevcut ise onları yok eder ve ileri dereceye gelmiş akne vakalarının tedavisinde kullanılır.

Nadixa sivilce kremini kullananlar bu kremin gayet etkili olduğunu belirtmekte. Kremin yan etkileri olarak ciltte kuruma ve çatlaklıklar görülebilir. Egzama hastalığınız varsa Nadixa sivilce kremi hakkında doktorunuzdan onay almalısınız. Yüz, dil, dudak ve boğazda şişlik, nefes darlığı yaparsa ilacı kullanmayı derhal kesmeli ve doktorunuza danışmalısınız. Kremin gebelik süresince kullanımı sakıncalıdır.