Doğal Sivilce Maskeleri

Mermer güzelliğinde bir cilt için sivilce maskesi

Mermer güzelliğinde bir cildiniz olmasını isterseniz bu sivilce maskesi tam size göre. Maskenin tarifi ise şöyledir: İki adet patatesi rendenin en ince bölümünde rendeleyin ve suyunu sıkın. Bu su ile yüzünüzü yıkayın. Ardından patatesin posasını tüm yüzünüze yayın. Patatesler yüzünüze yapıştığından, iş yapmanıza engel teşkil etmeyecektir. Yarım saat bekledikten sonra yüzünüzü temizleyin. Gözle görülür farkı siz de göreceksiniz. Bu maske yüzünüzde sivilce oluşumunu engeller ve gözaltı morluklarına iyi gelir. Bu maskeyi cildinize her gün uygulayabilirsiniz.

Zerdeçal içeren oldukça etkili sivilce maskesi

Genellikle yemeklerde kullanılsa da, zerdeçal içeren, sivilce oluşumuna ve gözaltı morluklarına engel olan bu sivilce maskesi için: 2 yemek kaşığı un, 1 tatlı kaşığı zerdeçal, 1 yemek kaşığı badem yağı, 3 kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayın ve 20 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez olmak üzere, düzenli bir şekilde uygulayın.

Sivilce Maskesi

Yüzdeki izler için sivilce maskesi

Bir yumurta akı, bir çay kaşığı limon suyu, bir çay kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı yaş mayayı karıştırarak cildinize sürün. 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu sivilce maskesi haftada 2 – 3 kez kullanıma uygundur.

Sivilce izlerini azaltmak için bal içeren iki sivilce maskesi:

Öncelikle bu maskenin cildinizde yanma hissi uyandırabileceğini belirtelim. Eğer dayanamayacağınız derecede bir yanma hissi duyarsanız, soğuk su ile maskeyi durulayabilirsiniz. Şimdi maske hakkında bilgi verelim. Yarım çay kaşığı tarçın, 1 çay kaşığı muskat (küçük Hindistan cevizi olarak bilinir), 1 çay kaşığı bal, yarım çay kaşığı limon suyunu bir karıştırma kabında karıştırın. Parmak uçlarınızla karışımdan kalın bir kat alın ve yüzünüze sürün ve 15 – 30 dakika maskenin cildiniz tarafından emilmesini bekleyin. Bekleme süresinin ardından yüzünüzü ılık su ile durulayın ve kuru bir havlu ile nazikçe kurulayın. Durulama işlemi esnasında yüzünüzü ovalamamaya dikkat edin. Sivilce maskesi üst cildinizi soyabilir. Maskeyi duruladıktan hemen sonra bile akne görünümünün azaldığını fark edeceksiniz.

Sivilce için bal

Sivilceleri yok eden bal maskesi tarifi

1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı portakal kabuğu tozu, 1 çay kaşığı yulaf ezmesini küçük bir karıştırma kabında karıştırın. Maske ile yüzünüzü kaplayın ve 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü durulayın. Bu maskeden en iyi sonucu almak için organik bal kullanmanızı tavsiye ederiz. Kullandığınız yulaf ezmesi kahverengi veya beyaz olabilir. Bu sivilce maskesi uygulanırken nazik olunmalıdır.

Limon ve badem yağı içeren sivilce maskesi

1 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı badem yağı ve 2 yemek kaşığı sütü geniş bir kapta karıştırın. Bu karışımı sivilcelerin üzerine sürün ve 20 dakika kadar bekleyin. Bu süre zarfında güneş ışığından kaçınmalısınız. Bekleme süresi dolduktan sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Yüzünüzdeki lekelerde gözle görülür azalma olana kadar 5 – 7 gün peş peşe bu maskeyi uygulamanızı tavsiye ederiz. Daha sonra 4 – 5 gün ara vererek maskeyi uygulamaya devam edebilirsiniz. Karışımın artanını kavanoz içerisinde muhafaza ederek, buzdolabında saklayabilirsiniz.

Gülsuyu ile sivilce maskeleri:

Gülsuyu cildi arındırmak için oldukça etkilidir ve sıkça kullanılır. Maskenin yapımı için 1 yemek kaşığı gülsuyu ve 1 yemek kaşığı balı karıştırın ve cildinize sürün. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

100 ml gül suyu, 2 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı şeker ve 2 yemek kaşığı E vitamini yağını karıştırın ve 3 – 4 dakika boyunca bu karışımı cildinize pamuk yardımı ile uygulayın. İşlemin ardından cildinizi ılık su ile durulayın.