EN ETKİLİ YÜZ MASKELERİ

by Alize

Cilt Tipine Göre Nasıl Maske Seçilir? En Etkili Yüz Maskeleri Nelerdir? Yüz Maskesi Hangi Sıklıkla Yapılmalı? Yüz Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Cildin ihtiyacını en hızlı sunan yüz maskeleri, kadınların vazgeçilmezi diyebiliriz. Günlük yaşamda ihmal edilen cilt bakımını yüz maskesi yaparak telafi etmek mümkün. Peki en etkili yüz maskeleri nelerdir? Bu yazımızda sizler için araştırdık.

ARINDIRICI YÜZ MASKELERİ

Cilt bakımının başlangıcı olan cilt temizliği günlük olarak yapılsa da yeterli olamayabiliyor. Gözeneklerin iyice temizlenmesi ve cildin rahat nefes alabilmesi için yüz maskeleri kurtarıcı bir etkiye sahip. Bu aşamada haftada bir uygulanan arındırıcı yüz maskeleri ciltte sivilce ve akne oluşumunu engelleyip var olan problemlerin giderilmesinde de oldukça önemli bir rol oynuyor.

BESLEYİCİ ÇAY AĞACI GECE MASKESİ

Cildi derinlemesine arındıran yüz maskelerini uygularken öncesinde cildin temiz olması maskenin etkisini arttırıyor. Böylelikle cilt yüzeyinden rahatça derine inebilen maske içeriği gözenekleri daha rahat arındırıyor. Cildinizin daha canlı ve problemsiz bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız arındırıcı maskeleri tercih edebilirsiniz. Licape Besleyici Çay Ağacı Gece Maskesi bu konuda favori sayılabilecek bir yüz maskesi. İçeriğindeki çay ağacı aktiflerinin antibakteriyel özelliği sayesinde cildin alt katmanlarına kadar nüfuz ederek cildinizi kir, yağ ve makyaj kalıntılarından kolayca arındırıyor. Kullanımının pratik olması ve hafif yapısı sebebiyle günlük hayatta kolayca uygulayabilir, cildinizin her zaman berrak ve temiz görünmesini sağlayabilirsiniz.

CİLDİN İHTİYACINI KARŞILAYAN VİTAMİN MASKELERİ

Özellikle cildin c vitamini eksikliğinden kaynaklanan mat görünümü ve renk dengesizliğini gidermek için vitamin maskelerini tercih edebilirsiniz. Kısa zamanda cildin ihtiyacı olan desteği sağladığından dolayı da vitamin destekli yüz maskeleri oldukça fazla tercih ediliyor. Cildinizin ışıl ışıl, tek ton ve pürüzsüz görünümüne destek olan yüz maskesi istiyorsanız evde doğal yollarla yapabileceğiniz ya da güvenilir kaynaklardan satın alabileceğiniz vitamin destekli yüz maskelerini tercih edebilirsiniz.

KOLAJEN DESTEKLİ ANTİ AGİNG MASKELER

Cildin yaşlanma belirtilerini azaltan ve ince kırışıklar, yaşlılık lekeleri, cildin esnekliğini kaybetmesi gibi durumların hızlı çözümü haline gelen kolajen içerikli yüz maskeleri bu aşamada kurtarıcı etkiye sahip. Özellikle cildin gençleşmesine destek olan anti aging yüz maskeleri ile cildinizin her zaman genç görünmesini sağlayabilir yaşlanma belirtilerini geciktirebilirsiniz.

NEM DESTEĞİ SAĞLAYAN YÜZ MASKELERİ

Cildin nem ihtiyacını dengede tutmak cilt yapısının bozulmaması için çok önemlidir. Bu aşamada günlük yaşamda nemlendirici kremler kullanılsa da özellikle kuru cilt tiplerinde yetersiz kalabiliyor. Nem desteği sağlayan yüz maskeleri cildinizin PH dengesini uzun süre koruduğundan cilt bakımının olmazsa olmazlarındandır. Eğer kuru bir cilt yapınız varsa haftada bir uygulayabilir özellikle yaz aylarında deniz ve güneşten kuruyan cildinizi nem desteği sağlayan yüz maskeleri ile kolayca nemlendirebilirsiniz.

CİLT TİPİNİZE UYGUN YÜZ MASKESİ TERCİH EDİN

Maske seçerken cilt yapınızı iyi analiz etmelisiniz. Kuru, yağlı, ya da karma cilt yapılarına sahip kişiler için uygun yüz maskeleri tercih etmelisiniz. İçeriğinden emin olduğunuz en etkili ve güvenilir yüz maskelerini tercih etmek için cilt yapınızı ve cildinizin ihtiyacını iyi belirleyin. Aksi takdirde cildinizde farklı deformasyonlara ve istenmeyen sonuçlara sebep olabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment