CİLT KIRIŞIKLIĞINA ETKİLİ ÇÖZÜMLER

by Alize
SİVİLCE NASIL GEÇER?

Cilt Kırışıklığı Neden Olur? Cilt Kırışıklığı Nasıl Giderilir? Cilt Kırışıklığını Yok Etmek İçin Hangi Yöntemler Etkilidir? Yaşlanma Karşıtı Anti Aging Kremlerin Cilde Etkileri Nelerdir? 

Yaşlanma belirtilerinin ilk ortaya çıkmaya başladığı bölge cildimizdir. Zamanla oluşan ince çizgiler önlem alınmazsa hızlı bir şekilde cilt kırışıklıklarına neden olur ve daha solgun ve canlılığını yitirmiş bir görünüm sağlar. En sık rastlanan bölgeler, yüz, boyun, ellerin ve kolların üst kısımlarıdır. ‘Cilt kırışıklığını gidermek için neler yapılmalı?’ sorusuna geçmeden önce, buna sebep olan etkenlerden biraz bahsedelim.

CİLT KIRIŞIKLIĞI NEDEN OLUR?

Yaş ilerledikçe bedenimizde birçok değişiklik meydana gelir. Gerek çevresel faktörlerin, gerekse yaşam koşullarının hızlandırdığı bu etkenlerin başında cilt kırışıklıkları gelir. Metabolizmanın yavaşlaması sonucu vücudumuzdaki doğal bileşenler de eksilmeye başlar. Bu durum ilk olarak cildimizde kendini gösterir. Ciltte oluşan su ve nem kaybının yanı sıra kolajenin eksilmesi cildin deformasyona uğrama sebeplerindendir. Güneş ışınları, stres, sağlıksız beslenme, ani kilo kaybı, yanlış kozmetik ürünü kullanımları ve doğru cilt bakımı yapılmaması cilt kırışıklığını hızlandıran sebeplerdir. Yüz bölgesinde daha sık rastlanılan cilt kırışıklıklarının en belirgin sebebi ise sık kullanılan mimikler ve yerleşmiş yüz ifadeleridir

CİLT KIRIŞIKLIĞINI ENGELLEMEK MÜMKÜN

Eğer genç bir cilt görünümüne sahip olmak istiyorsanız cilt kırışıklığını engelleyebilirsiniz. Sağlıklı ve genç görünen bir cilt için öncelikle beslenmenize ve cilt bakımınıza özen göstermeniz gerekiyor. Sağlıklı beslenme ile cildinizin ihtiyacı olan aktifleri sağladığınızda cilt hücreleri kendini yenilemeye devam edecektir. Özellikle düzenli cilt bakımı ve vitamin maskeleri gibi destekler dışarıdaki etkilere karşı cildinizi koruyacak ve yaşlanmayı geciktirecektir. 

Günümüzün en büyük sorunlarından biri de stresli bir yaşam performansıdır. Stres, yüz ifadelerimizi de etkilediğinden ciltteki ilk kırışıklıklar alın bölgesinde meydana gelmektedir. Mümkün olduğunca stresten uzak durmanız cilt kırışıklıklarını minimize edecektir. En az haftada bir yapılan yüz egzersizleri de cilt için çok faydalıdır. Gün içinde yerleşen yüz ifadelerinizin ince çizgilere dönüşmemesi için mümkün olduğunca cildinize masaj ve yüz yogası yapmanız etkili olacaktır.

Cilt kırışıklığını engellemenin veya geciktirmenin diğer bir yolu da cilt maskeleridir. Düzenli cilt temizliğinizi yaparak uyguladığınız vitamin maskeleri ile cildinizin bağ dokusunu güçlendirip elastin ve kolajen desteği sağlayabilirsiniz. Ciltteki fibroblastlarda üretilen kolajen ve elastin cildin yenilenmesinde güçlü etkiye sahiptir. Cilt bu performansı kaybetmeye başladığında dışarıdan sağladığınız bu destek cildin kırışmasını engellemeye yardımcı olacaktır. Ayrıca cildinize E vitamini desteği sağlayarak da kırışıklığın engellenmesine yardımcı olabilirsiniz.

CİLT KIRIŞIKLIĞINI GİDERMEK İÇİN NE YAPILMALI?

Cildinizde meydana gelen kırışıklıkları azaltmak için bazı yöntemler bulunmaktadır. Aşağıdaki maddeleri uygulayarak cilt kırışıklarınızı azaltabilirsiniz.

1.Bol Su İçin: Su cildin nem dengesini koruduğundan sağlıklı ve esnek bir yapı sağlar. Böylece cildin yaşlanma belirtilerini geciktirir.

2.Cilt Temizliğinize Özen Gösterin: Zararlı maddelerin gözeneklerden arınması cildinizin nefes almasını sağlayacaktır. Sağlıklı bir cilt daha genç görünecektir.

3.Yüz Masajını İhmal Etmeyin: Spor bedenimiz için ne kadar faydalıysa cilt masajı da cildimiz için o kadar yararlıdır. Yüz ifadelerimizin yarattığı ince çizgilerin derinleşmesini engellemek için sık sık yüz yogası ve cilt masajı yapın. Zamanla kırışıklıkların azaldığını göreceksiniz.

4.Gülümseyin: Sağlıklı beslenmenin cildinizde yarattığı olumlu etkilerin yanı sıra gülümsemek de hem ruhunuzu hem bedeninizi gençleştirecektir. Stresin cildinizde yaratacağı ince çizgileri yok etmek için gülmeyi ihmal etmeyin 

5.Cildin İhtiyacı Olan Bileşenleri Verin: Cildin elastik yapısının bozulmaması için kolajen desteğini ihmal etmeyin. Bunun için doğal maskeler kullanabilir ya da yaşlanma karşıtı anti aging kremleri tercih edebilirsiniz.

Günümüzde kullanılan anti aging yöntemleri özellikle son yıllarda sıkça kullanılmaktadır. Medikal operasyonların yanı sıra bazı anti aging ürünleri ve yaşlanma karşıtı anti aging kremler de cilt kırışıklığını azaltmaya ve yok etmeye yardımcı olmaktadır. 

YAŞLANMA KARŞITI ANTİ AGİNG KREMLER FAYDALI MI?

Cilt kırışıklıkları için en etkili yöntem anti aging kremlerdir. Hızlı ve etkili bir çözüm sunan bu ürünlerin birçok çeşidi olmakla birlikte genel olarak cildin yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Anti Aging kremler ne zaman kullanılmaya başlanmalı sorusunun cevabı ise duruma göre değişmekte olup, genel olarak 30 yaş üzeri olarak önerilmektedir. Fakat bu tarz ürünler bazen ciltte alerjik reaksiyonlara ve deformasyonlara da yol açabilmektedir. Bu yüzden tercih edeceğiniz anti aging kremlerin mümkün olduğunca içeriğine ve güvenilirliğine dikkat etmelisiniz. Licape Yaşlanma Karşıtı Anti Aging krem içeriğindeki bitkisel aktifler ve cildin ihtiyacı olan bileşenlerle özel formüle edilmiş Dünya çapında Altın Marka Ödülüne sahip güvenebileceğiniz bir üründür. Hızlı ve etkili, güvenilir bir ürün kullanmak istiyorsanız Licape Yaşlanma Karşıtı Anti Aging Kremi tercih edebilirsiniz. 

 

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment