ÇAY AĞACI YAĞININ CİLDE FAYDALARI

by Alize

Menşei Avusturalya olan Çay Ağacı bitkisi, birçok sektörde kullanılsa da özellikle kozmetik alanında mucizeleri keşfedilmiş ve Dünya çapında üne kavuşmuştur.
Özel bir sistemle Çay Ağacı bitkisinin yapraklarından damıtılarak elde edilen Çay Ağacı Yağı, özellikle cilde olan faydalarıyla da öne çıkmakta.
Peki insan vücudunda muhteşem reaksiyonlara sebep olan Çay Ağacı Nedir? Faydaları nelerdir?
Dünya çapında üç yüzden fazla çeşidi bulunan Çay Ağacı bitkisinin doğal tedavi olarak sadece bir türünün yaprakları kullanılabiliyor. 1920’li yıllarda yerliler tarafından keşfedilen ve ünü Amerika ve Avrupa’ya ulaşan bu bitkinin antiseptik özelliği bulunması bu üne kavuşmasında büyük rol oynuyor.
Çay Ağacı bitkisinin içerisindeki antiseptik özelliği, cilt problemleri başta olmak üzere, yara, kesik, aft, akne, pamukçuk, kepek, sedef ve apse gibi tedavilerde başarılı sonuçlar gösteriyor. Çay Ağacı Yağının tedavi amaçlı kullanılmasının yanı sıra cilde olan faydaları da saymakla bitmez. Besleyici, onarıcı ve yenileyici etkisinin de ön planda olduğu Çay Ağacı Yağı bu etkisinden dolayı kozmetik sektöründe sıkça kullanılmaktadır.
Sivilce tedavisi ve siyah noktalardan kurtulmak için özellikle tercih edilen Çağ ağacı yağı, Günümüzde kozmetik alanında sivilce maskesi ve siyah noktaları yok eden maskelerin içeriğinde kullanılıyor.
ÇAY AĞACI YAĞININ CİLDE FAYDALARI NELERDİR?
Bebek gibi bir cilde sahip olmayı kim istemez ki? Özellikle biz kadınlar makyajdan uzak ışıl ışıl bir cilde sahip olmak için onlarca bakım ve kozmetik ürünü deneriz. Kullandığımız birçok sivilce maskesinin ve siyah noktalardan kurtulmak için uygulanan maskelerin faydaları hakkında ise kulaktan duyma bilgiler yerine içeriğinden emin olduğumuz ürünleri kullanmayı tercih etmeliyiz. Unutmamak gerekir ki, güzel bir görünüş, güzel bir ciltle başlar.
Çay Ağacı Yağı antiseptik ve antiinflamatuar bileşenleri sayesinde hayalini kurduğumuz sivilcesiz cilde sahip olmak için en büyük yardımcımız diyebiliriz. Çay Ağacı Yağının cildimizde yarattığı başlıca etkileri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

1. SİVİLCE VE AKNE SORUNLARINI YOK EDER
Çay Ağacı Yağının antiseptik ve antiinflamatuar özelliği ciltteki fazla yağı emerek gözenekleri açar ve cildi temizleyici etkiye sahiptir. Makyaj kalıntıları ya da çevresel faktörlerden dolayı zamanla oluşan yağ ve kirin akne ve sivilceye dönüşmesini engelleyerek kusursuz bir görünüm sağlar. Tıkanan gözeneklerinizde akne ve sivilce sorunu oluşmadan önce haftada bir kez cildinize uygun bir temizleyici maske uygulamak sorunlu bir cilde sahip olmanızı engeller. En etkili sivilce maskeleri tercih etmek için ise güvenilir bir araştırma yapmalı ve sertifikalı ürünleri tercih etmelisiniz. Piyasadaki birçok muadil ürün sebebiyle sivilce maskesi fiyatları, aralarındaki uçuk rakamlarla farklılık göstermektedir. Doğru bir sivilce maskesi tercih edebilmek için önce içeriğine göz atmalı ve cilt tipinize uygunluğundan emin olmalısınız. İçeriğinde Çay Ağacı Yağı bulunan sivilce maskesi etkilerini daha hızlı gösterecektir.

2. SİYAH NOKTALARI YOK EDER, GÖZENEKLERİ SIKILAŞTIRIR
Temizleyici etkisinin yüksek olduğu Çay Ağacı Yağı gözenekleri açarak birikmiş yağ ve kirlerin yok edilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda onarıcı etkisiyle de gözenekleri sıkılaştırarak akne ve siyah noktaların oluşumunu engellemek için kullanılır. Akne oluşumunu engelleyen maskeler ve siyah noktaları giderici maskelerin içeriğinde kullanılan Çay Ağacı yağı içeriğindeki bileşenler sayesinde cildinizi derinlemesine temizler.
Siyah noktalar neden oluşur? Siyah noktalar için maske önerileri nelerdir? En etkili akne giderici maske tarifleri nedir?
Aklınızdaki tüm bu soruların ortak noktası ise derinlerde oluşan akne ve siyah noktaların bir maske yardımıyla giderilebileceğidir. Birçok kozmetik firması siyah nokta maskesi çeşitleriyle ürün satışı yapmaktadır. Ancak içeriğinde Çay Ağacı Yağı kullanılan siyah nokta maskelerinin faydaları daha çoktur ve daha etkili sonuçlar verir.

3. YUMUŞAK VE PARLAK BİR CİLT GÖRÜNÜMÜ SAĞLAR
İçerisindeki birçok etken maddenin bir araya gelmesiyle temizleme ve arındırma görevine sahip olan Çay Ağacı Yağı, cildi besleyip bebek gibi yumuşacık bir tene sahip olmanızı sağlar. Cilt kusurlarına karşı yapılandırıcı etkisiyle zamanla parlak ve yumuşak bir cilt yapısı oluşturur.

4. KIRIŞIKLARI AZALTIR, YAŞLANMA BELİRTİLERİNİ GECİKTİRİR
Sağlıklı bir cilt ancak temiz bir cilt ile olur. Bu da demektir ki cildin gereksinim duyduğu bileşenleri sağladığınız takdirde daha genç bir görünüme sahip olursunuz. Çay ağacı yağının içerisindeki etken maddeler cildinizin gerek duyduğu bileşenleri sağlayarak kırışıkları azaltır ve yaşlanma belirtilerini geciktirir. Bebeksi bir ten ve daha genç bir görünüm için doğanın bu mucizesini de hayatımızdan eksik etmemekte fayda var.

5.CİLTTEKİ RENK DENGESİZLİĞİNİ GİDERİR, LEKE OLUŞUMUNU YOK EDER
Çay Ağacı Yağının en etkili özelliğinden biri de ciltteki renk düzensizliğini ortadan kaldırmasıdır. Özellikle cilt lekelerinde açıcı ve dengeleyici özelliğe sahip olan bu mucizevi yağ, ciltteki renk pigmentlerini de onararak kusursuz bir cilde sahip olmanızı sağlar.
Cilt kusurlarını yok eden ve cildimizde mucizeler yaratan Çay Ağacı Yağı, tüm bu nedenlerden dolayı kozmetik sektörünün olmazsa olmazlarından. Fakat bu etkiyi alabilmek için gerçekten güvenilir ve doğal içerikli ürünleri kullanmak gerekiyor. Güzellik ve bakım sektöründe sıkça kullanılan Çay Ağacı Yağını özellikle maske olarak kullanmak daha hızlı sonuçlar doğuruyor. Fakat saf olarak kullanmak biraz riskli. Bu etken maddeyi baz alarak özel bakım maskeleri üreten firmalar tercih edilebilir. Güvenilir bir tercih yapmak isterseniz de LİCAPE ÇAY AĞACI GECE MASKESİNİ tercih edebilirsiniz.

ÇAY AĞACI GECE MASKESİ NEDİR?
Çay Ağacı Gece Maskesi sivilce oluşumunu engelleyen maskedir. Ciltteki sivilcelerin yok edilmesinde de oldukça ekili olan Çay Ağacı Gece Maskesi, aynı zamanda siyah noktaları yok eden maske olarak da kullanılır.
BESLEYİCİ ÇAY AĞACI GECE MASKESİNİN FAYDALARI NELERDİR?
Cildin kendini yenilediği en önemli zaman dilimi uyku vaktindedir. Temiz bir cilt gece boyunca nefes alır ve hızla kendini onarmaya başlar. Çay ağacı yağının en saf ve doğal halini sizlere sunan bir maske ile bu işlemi daha da hızlandırabilirsiniz. Licape Çay Ağacı Gece Maskesi, içeriğindeki bileşenler sayesinde cildinizi temizler ve gece boyunca cildinizi onarmak ve yapılandırmak için çalışır. Günün tüm yorgunluğu Çay Ağacı Gece Maskesi sayesinde giderilir ve her geçen gün hayal ettiğiniz cilde kavuşmanızda size yardımcı olur.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment